محصول خودرانِ امبارک، کالیفرنیا تا فلوریدا را با موفقیت سفر کرد – دیجیاتو – رایا فایل

راننده : به جز چند مورد جزئی، سیستم مستقلا و بدون مشکل عمل کرد

سال گذشته شرکت کامیون سازی نیمه خودرانِ “امبارک”، سطح دوم کامیون های باربری مستقل خود را به کار گرفت
سیستم خودرانِ امبارک از نقشه های رزولوشن بالا استفاده نمی کند، بلکه اساس کار این باربرهای هوشمند استفاده دقیق از اطلاعات ماشینی و سنسور هاست. موفقیت این سفر طولانی، نشان داد که محصولات امبارک به خوبی شایسته استفاده در اتوبان ها و جاده های اصلی هستند و در همین راستا بنابر گزارش رودریگز به TechCrunch، تا پایان سال ۲۰۱۸، ۴۰ دستگاه از مدل آزمایشی، تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

در این سفر طولانی که ۵ روز به طول انجامید، برنامه ای برای استراحت راننده در نظر گرفته شد.بنابر گزارش TechCrunch، تیم امبارک در حال حاضر مشغول به ارزیابی و آنالیز دقیق اطلاعات سفر آزمایشی خود هستند که تا به اینجا، حرفی از درخواست دخالت راننده توسط سیستم دیده نشده.

اما امسال امبارک پای خود را فراتر گذاشته و از آن ها یک مسافرت ۲۴۰۰ مایلی را درخواست کرده. این سفر از شهر لس آنجلس کالیفرنیا شروع شد و تا جکسون ویل فلوریدا ادامه یافت.

سال گذشته شرکت کامیون سازی نیمه خودرانِ “امبارک”، سطح دوم کامیون های باربری مستقل خود را به کار گرفت. ماموریت این کامیون ها جابه جایی چندین یخچال از تگزاس به کالیفرنیا بود که با موفقیت انجام شد.

بنابر گفته آقای الکس رودریگز، مدیر اجرایی امبارک، کامیون ساعت ها بدون نیاز به راننده، سفر خود را طی کرده و اگر هم هر چند ساعت یک بار دخالتی توسط راننده انجام گرفته در حد چند ثانیه بوده است.

راننده : به جز چند مورد جزئی، سیستم مستقلا و بدون مشکل عمل کرد

امبارک خاطر نشان کرد که هدف از تولید  باربرهای این شرکت، جایگزین کردن آن ها با کامیون های باسرنشین نیست. بلکه داستان کاملا برعکس است. الکس رودریگز اظهار داشت: در شرایطی که کمبود راننده داریم، بخصوص نسل جوان، که تمایلی به رانندگی با کامیون های سنگین در مسافت های طولانی ندارند، امبارک تلاش می کند تا با اتوماتیک کردن بخش زیادی از رانندگی و تسهیل شرایط مسافرت طولانی، جوانان را به این شغل متفاوت، جذب کند تا کمبود ۵۰,۰۰۰ راننده کامیون، بر طرف شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *