چالش فولکس واگن در پی استقبال از گلف GTE؛ محبوبیت دردسرساز هاچ بک هیبریدی – دیجیاتو – رایا فایل

با وجود اینکه فولکس واگن یکی از بزرگترین تولید کننده های خودرو در جهان محسوب می شود و بسیاری از ما این تولید کننده را به خاطر کارخانه های بزرگ آن می شناسیم اما این خودروساز بخاطر حجم بسیار زیاد سفارش خودروی گلف جی تی ای دچار مشکل شده است و نمیتواند همه ی نیاز بازار را پاسخ دهد

با وجود اینکه فولکس واگن یکی از بزرگترین تولید کننده های خودرو در جهان محسوب می شود و بسیاری از ما این تولید کننده را به خاطر کارخانه های بزرگ آن می شناسیم اما این خودروساز بخاطر حجم بسیار زیاد سفارش خودروی گلف جی تی ای دچار مشکل شده است و نمیتواند همه ی نیاز بازار را پاسخ دهد.

گفته می شود براساس چرخه ترکیبی مصرف سوخت گلف جی تی ای در هر ۱۰۰ کیلومتر چیزی مابین ۱٫۶ تا ۱٫۸ لیتر سوخت مصرف کرده و ۱۲ تا ۱۱٫۴ کیلوات ساعت انرژی خرج می کند.

با این حال مدیران این کمپانی آلمانی وعده داده اند که بزودی تیراژ ساخت این مدل را بالاتر برده و نیاز بازار را سریعتر مرتفع خواهند کرد.

به نظر می رسد که این سازنده آلمانی برای تولید این خودرو با چالش هایی روبرو است که هنوز اطلاعات خاصی از آن ها منتشر نشده و برای ما ناشناخته است.

بنابراین به نظر نمی رسد که این تولیدکننده توانایی افزایش تولید محصولات خود را نداشته باشد احتمالا موضوع چیز دیگری بوده و چالش های دیگری فولکس واگن را درگیر خود کرده است.

باید درنظر داشت که فقط فروش این خودرو در اروپا در ۱۱ ماه حدودا ۱۲ هزار دستگاه بوده است که این نشانه ای از تقاضای بالای جهانی برای گلف الکتریکی است.

با استفاده از جریان مستقیم ۲٫۳ کیلوواتی برق و در حالت شارژ ۱۰۰ درصد (۱۰۰% SOC) باتری این خودرو در ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه و با استفاده از جریان مستقیم ۳٫۶ کیلوواتی برق و در حالت شارژ ۱۰۰ درصد (۱۰۰% SOC) باتری آن در ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه پر خواهد شد.

این خودروساز از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا پایان ماه یازدهم این سال تنها چیزی در حدود ۷۵۰۰ دستگاه گلف جی تی ای را در اروپا فروخته و به دست خریدار رسانده است که برای خودروسازی با عظمت فولکس واگن عدد بزرگی نبوده و در واقع حتی کم هم محسوب می شود.

این خودرو هیبریدی به یک موتور درون سوز و الکتریکی مجهز است. موتور بنزنی از حجم ۱٫۴ لیتر و قدرت ۱۵۰ اسب بخار برخوردار بوده و موتور الکتریکی نیز توانایی تولید قدرتی ۱۰۲ اسب بخاری دارد.

این گلف محبوب تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت را تنها با استفاده از قوای محرکه الکتریکی خود طی کرده و با یک بار شارژ می تواند به کمک باتری لیتیوم یونی خود که توانایی مصرف ۸٫۷ کیلو وات انرژی در هر ساعت را دارد، مسافتی در حدود ۸۸۰ کیلومتر را طی کند.

براساس تست های سرعت صورت گرفته این گلف برقی می تواند از ۰ کیلومتر در ساعت به سرعت های ۸۰ و ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ترتیب در زمان های ۴٫۹ ثانیه و در ۷٫۶ ثانیه دست پیدا کند. از طرف دیگر نهایت سرعتی که این هاچیک ۵ درب می تواند به آن دست پیدا کند ۲۲۲ کیلومتر در ساعت است.

همچنین جعبه دنده ای که فولکس واگن مخصوص این مدل توسعه داده یک گیربکس دو کلاچه ۶ سرعته است.

با توجه به عدم توانایی فولکس واگن در برآورده کردن نیاز بازار ثبت سفارش از این خودرو در انگلستان متوقف شده و بنابر گفته های مسئولان محلی سفارش های ثبت شده نیز در چندین ماهه آینده به دست خریداران خواهد رسید.

این موضوع سبب شد تا خروجی کارخانه از ۳۵ خودرو در روز به ۷۰ خودرو در روز برسد که یعنی ماهانه حدود ۲۱۰۰ عدد از این مدل راهی جاده ها می شدند اما این راه حل نیز کارساز نبوده و همچنان این خودروساز نمی تواند تمام نیاز بازار را تامین کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی کلی به مشخصات این خودروی محبوب داشته باشیم:

بد نیست بدانید با در نظر گرفتن مسافران ۷۵ کیلوگرمی وزن خودرو چیزی در حدود ۱۶۰۰ کیلوگرم خواهد بود.

در ابتدا پاسخ فولکس واگن به حجم بالای تقاضای هاچبک ۵ در گلف جی تی ای افزایش ساعت کاری کارکنان کارخانه تولید کننده این خودرو و دو برابر کردن شیفت کاری خط تولید آن بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *